DESPRE NOI

Despre noi

Suntem un producător român de materiale de construcții și integrator de servicii și soluții pentru personalizarea caselor. Prin tot ceea ce facem, ajutăm comunitățile și îi inspirăm pe cei din jur să facă la fel.

Am ales să facem antreprenoriat social, pentru că, astfel, putem construi un business pe măsura valorilor noastre.

Povestea noastră, a celor care se află în spatele Patru Mâini, o găsiți în secțiunea Echipă. Sau, pe scurt, în clipul alăturat.
întrajutorare
un om care a fost ajutat va ajuta la rândul lui și, astfel, comunitatea va deveni mai armonioasă
comunitățile familiale și profesionale
familia de acasă și "familia de la birou" sunt cele două ingrediente de bază pentru fericirea individuală
puterea exemplului pozitiv
românii învață daca au de la cine; cinstea și lipsa compromisului se învață și de la altii, nu doar de la părinți, în ce 7 ani de acasă
unicitate și personalizare
pentru a fi fericiți, românii au nevoie să trăiască în case unice, la fel ca ei, case care să-i reprezinte și să le aparțină, nu doar în acte, ci și din punct de vedere funcțional și estetic

Tot ceea ce am făcut până acum arată că aceste valori nu sunt doar o listă pe site-ul nostru. În ultimii ani, cu ajutorul comunității de voluntari pe care am strâns-o în jurul nostru, am renovat sute de grădinițe, școli, spitale și centre de plasament din toată țara, și am cumpărat cadouri pentru zeci de mii de copii. Toate acțiunile și campaniile noastre sunt prezentate, pe larg, în secțiunea DE AJUTOR.

ISTORIC

Istoric

Povestea noastră a început în 2003.

Pe atunci ne spuneam Baumix, aveam un portofoliu de patru produse și nici o fabrică. 11 ani mai târziu, vă putem arăta poze cu relocarea primei noastre fabrici, pe care am urcat-o, literalmente, în camioane și am transportat-o un pic mai încolo față de locul unde se află, și vă putem invita într-o vizită în actuala noastră fabrică, pe care am construit-o de la zero, undeva lângă Ploiești. În depozit vă putem povesti despre cele două game pe care le-am creat: Primus și Optimus, care includ peste douăzeci de produse.

2015

2015

2014

2014

Am renovat 32 de grădinițe și spitale din toată țara.

2013

2013

Am renovat 28 de locații și am ajutat Moșul să ajungă la 1300 de copii.

2012

2012

A fost un an caracterizat de stabilitate la nivelul cifrei de afaceri. Am început auditarea de brand pentru schimbarea de anul următor.

2011

2011

Am lansat un nou program de promovare pe produse și am participat la reabilitări termice în București și țară;

2010

2010

Am facilitat desfășurarea celui mai ambițios proiect al unei echipe de alpiniști români, ca principal sponsor.

2009

2009

Am intrat în patru rețele de bricolaj internaționale: Hornbach, OBI, Baumax, Praktiker; primele acțiuni de CSR.

2008

2008

Am împărțit gama Primus în două: MICRO și MACRO; am obținut certificare ISO.

2007

2007

Am adăugat gama Primus în portofoliu, în completarea gamei Baumix, pentru specialiști.

 

2006

2006

Ne-am săturat să ne mutăm și ne-am construit fabrica de la Ploiești, portofoliul de produse a crescut la 12 + 5 private label-uri.

2005

2005

Am urcat fabrica în camioane și am mutat-o, numărul de produse a rămas constant.

2004

2004

Am inaugurat prima noastră fabrică, la București, iar portofoliul nostru de produse a crescut la 6.

2003

2003

Am lansat Baumix, a cărei gamă includea 4 produse.

ECHIPA

ECHIPA
Alexandru Topor

Reprezentant Vanzari

 

alexandru.topor@patrumaini.ro

Augustin Russu
Claudia Russu

Director Marketing

 

claudia.russu@patrumaini.ro

Constantin Blendea

Coordonator Vanzari

 

constantin.blendea@patrumaini.ro

Cristian Bolocan

Sef Departament Tehnic

 

cristian.bolocan@patrumaini.ro

Angela Șerban

Șef compartiment contabil

 

angela.serban@patrumaini.ro

Georgiana Nicolae

Analist relații clienți

 

georgiana.popa@patrumaini.ro

Laurențiu Teișanu

Reprezentant tehnic

 

tehnic@patrumaini.ro

Lavinia-Emanuela Ionică

Asistent logistică

 

ema.ionica@patrumaini.ro

Liliana Tabără

Director Economic

 

liliana.tabara@patrumaini.ro

Mitică-Daniel Popa

Gestionar

 

daniel.popa@patrumaini.ro

Oana Ene

Director Comercial

 

oana.ene@patrumaini.ro

Petrișor Grata

Funcționar Administrativ

Petruș Pînzaru

Reprezentant vânzări

 

petrus.pinzaru@patrumaini.ro

Florin Rotaru

Reprezentant vânzari

florin.rotaru@patrumaini.ro

Sorin Coman

Director aprovizionare

 

sorin.coman@patrumaini.ro

Filip Năstase

Șef secție

 

filip.nastase@patrumaini.ro

Silvia Georgescu

Sef laborator

 

silvia.georgescu@patrumaini.ro

Ciprian Floarea

Reprezentant Vanzari – Coordonator

 

ciprian.floarea@patrumaini.ro

Dragoș Ionescu

Specialist Marketing

 

dragos.ionescu@patrumaini.ro

Victor Pîrvu

Agent vânzări

 

victor.pirvu@patrumaini.ro

Ionuț Olaru

Agent vânzări

 

ionut.olaru@patrumaini.ro

Alexandra Sora

Specialist Resurse Umane

 

hr@patrumaini.ro

Roxana Popescu

Contabil

 

roxana.popescu@patrumaini.ro

Mihaela Popa

Gestionar

 

mihaela.popa@patrumaini.ro

Georgeta Habeanu

Laborant

 

georgeta.habeanu@patrumaini.ro

George Mihăilă

Gestionar

 

george.mihaila@patrumaini.ro

Elena Budui

Asistent Comercial

 

elena.budui@patrumaini.ro

Bogdan Carp

Agent Vânzări

 

bogdan.carp@patrumaini.ro

Daniel Ghirisan

Agent Vânzări

 

daniel.ghirisan@patrumaini.ro

FABRICA

Fabrica

Fabrica Patru Mâini se află în Ploiești, pe strada Conului 8. Inspirați de numele străzii, când am ridicat-o, în 2006, am plantat în fața fabricii și patru brazi, care-au crescut odată cu noi. Azi, vârfurile lor depășesc acoperișul clădirii.

Lucrări de referinţă

Lucrări de referinţă

CARIERA

Carieră

Căutăm oameni care cred în aceleași valori

în care credem și noi, indiferent de

departamentul în care vor să lucreze.

E important să vrei să ajuți și prin

ajutorul tău să îi inspiri și pe alții să ajute.

Carieră
Dacă te regăsești, trimite-ne un CV la hr@patrumaini.ro
Poziții deschise
Aplicator Materiale Constructii

Candidatul ideal:

Absolvent studii medii

Experienta in aplicarea materialelor

Permis de conducere categoria B

Operator Camera De Comanda

Candidatul ideal:

Absolvent de studii medii

Cunostinte de operare PC

Abilitate de invatare si familiarizare cu un sistem ERP

 

 

Contact

S.C. PATRU MAINI CARPATIA SRL

ADRESA: Parcul industrial Ploiesti, Str. Conului 8, 100213, jud. Prahova

Email Office: office@patrumaini.ro
Telefon: 0244-516020
Fax: 0244/516011

Email management clienti: management.clienti@patrumaini.ro
Telefon: 0742009032